Pápa X üzenetei
Forrás:
X

Pápa X üzenetei

XIV. Leó pápa - június 27.
[06-27]

Bízzuk ezeket a #RendkívüliKonzisztórium napjait a Szentlélekre, hogy ő tegyen minket engedelmesekké a hangjára, és adja meg nekünk azt a kegyelmet, hogy együtt keressük mindazt, ami legjobban szolgálja az Evangéliumot és az Isten népének javát. #ImádkozzunkEgyütt

***

A közösség megélése sosem egy egyszer s mindenkorra elért vívmány. Mindennapos megtérést igényel, amely az imádságban, valamint a gyakorlati hozzáállásunkban, a bizalmi kapcsolatokban és az egymásra való odafigyelésben ölt testet.

***

Szeretném a Biblia Igéjéből több jelzést is kiemelni a megítélésünkhöz ezen a #KülönlegesKonzisztórium során. Először is, Szent Péter és Pál példája arra ösztönöz minket, hogy megosszuk a hitben való igazi szabadságot. Kapcsolatunk a Jóbarát Jézusban megszabadít a bűntől és a félelemtől. Az Evangélium hirdetése arányban terem gyümölcsöt a hitünkkel benne.

***

Másodszor, kérjük az egységben megvalósuló béke ajándékát. Miközben minden népet meghívunk a hitre – amelyben valóban szabadok vagyunk –, a nemzetközi feszültségek és konfliktusok súlyos sebeket ejtenek az emberi családon. Ugyanakkor az Egyházban és a világban egyaránt sokasodnak azok a kezdeményezések, amelyek az emberi méltóság, az igazságosság, a jog és egyszerűen az emberség tiszteletben tartására szólítanak fel. Ez reményre ad okot, mert Isten munkájának szépségéről tanúskodik.

***

Harmadszor pedig, ma és mindörökké ízleljük meg az engedelmességben rejlő egyetértést; vagyis abban az odafigyelésben, amely felismeri a számunkra testté lett Ige ajándékát. Ezen a gyakorlaton keresztül a Szentlélek vezet bennünket: rámutat a lelkipásztori problémákra és lehetőségekre, megtisztítja a szándékokat, és helyreigazítja mindazt, ami eltér a közös utunktól.